Aci ailesinin avukatı: Cihantimur ifadesinde şoförünün söylediği güzergahlardan bahsetmemiş

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde Oğuz Murat Aci’ya çarparak ölümüne neden olan Timur Cihantimur’un babası Bülent Cihantimur savcılığa ifade verdi. Cihantimur’un ifadesine ilişkin açıklama yapan Aci ailesinin avukatlarından Burak Erden, “Kendi şoförü havalimanı güzergahında aracının şarjının bittiğini, çok net bir şekilde o güzergahları tek tek savcılık belirlemiş, anlatmış. Hiçbirisi ev ile iş arasındaki güzergah değil, havalimanı güzergahı üzerinde. Aracın şarjının bittiğini kendi şoförü ifade ediyor. Tabii kendisi böyle bir ifadede bulunmamış. Kendisinin oğluyla da hiçbir şekilde irtibat kurmadığından bahsetmiş. Tabii bunları samimiyetsiz buluyoruz” dedi.

Eyüpsultan’da yazar Eylem Tok’un oğlu 17 yaşındaki Timur Cihantimur lüks otomobiliyle 1 çocuk babası Oğuz Murat Aci’ya çarparak ölümüne neden olmuştu. Kazanın ardından Tok oğlunu önce Mısır’a daha sonra ABD’ye kaçırdı.

Olayla ilgili bugün Timur Cihantimur’un babası Bülent Cihantimur İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek savcılıkta ifade verdi. Baba Cihantimur, ifadesinin ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliğince adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

DHA’nın haberine göre, Bülent Cihantimur’un ifadesinin ardından Aci ailesinin avukatlarından Burak Erden, İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.

Avukat Burak Erden, “Şüpheli Bülent Cihantimur hakkında haftada üç günde bir imza atma şeklinde bir adli tedbir kararı alındı. Kendisi ifadesini verdi. Eylem hanımla beraber hiç havalimanına gitmediğinden bahsetti. Hatta kendilerinin iş yerlerine doğru gitmek için anlaştıklarını, evden o onun için çıktıklarını, o şekilde anlaştıklarından bahsetti” diye konuştu.

“Tabii burada şöyle bir durum var. Kendi şoförü havalimanı güzergahında aracının şarjının bittiğini, çok net bir şekilde o güzergahları tek tek savcılık belirlemiş, anlatmış” diyen Erden, “Hiçbirisi ev ile iş arasındaki güzergah değil, havalimanı güzergahı üzerinde. Aracın şarjının bittiğini kendi şoförü ifade ediyor. Kendisi böyle bir ifadede bulunmamış. Kendisinin oğluyla da hiçbir şekilde irtibat kurmadığından bahsetmiş. Tabii bunları samimiyetsiz buluyoruz yani kendi oğlu sonuçta 5 yaşında bir çocuk değil 17 yaşında. O zamandan bu zamana kadar irtibat halinde olduklarını düşünüyoruz. Diğer türlüsü de hayatın doğal akışına aykırı. Fark farklı ifadeleri var. Uzun bir ifadede bulunmuş kendisi” ifadelerini kullandı.

‘NEREDEYSE TUTUKLANAN ÇALIŞANINI DA TANIMIYORUM DİYECEK’

Avukat Erden, “Hiçbir şekilde temas kurmadığından bahsetmiş. Ameliyattan sonra evine geçmiş sanırım. Tam orasını hatırlamıyorum yani biraz önce okudum ifadeyi. Annesi Eylem hanım haber vermiş. Kendisi gitmiş tabii ki bir şok halinde gitmiş. Ama ondan sonraki süreç biz iş yerimize çıktık diye anlaşmışlar. Niye evden eşyayı alıp iş yerine gidersin o saatte. Tabii Ayşe Ceren, tutuklanan çalışanıyla ilgili de ifadelerde bulunmuş. Resmen biraz daha ileri gitse ben Eylem hanımı da tanımıyorum, Ayşe Ceren’i de tanımıyorum diyecek. Belki oğlunu bile tanımıyorum diyecek yani tabii samimiyetsiz buluyoruz bu açıklamayı” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x