Altınok’tan ‘İstifa edecek misiniz’ sorusuna cevap: ‘Mansur Yavaş etsin’

Mal varlığı ile gündem olan ve adına Antalya’da 600’den fazla daire daha bulunduğu iddia edilen AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Turgut Altınok, gazetecilerin bu yöndeki sorularına yine kaçamak cevaplar verdi.

Antalya’da 600 konut ile ilgili tapu kayıtları yayınlayan gazeteci Murat Ağırel’i isim vermeden eleştiren Altınok, “Adıma ait tapu gösterin istifa edeceğim” sözleri hatırlatıldığında, rakibi Mansur Yavaş’ı hedef aldı. Altınok, “Ben değil, Yavaş istifa etmeli. Söylediği yalanları çamurları ispat etmediği için” dedi.

‘ALTINOK’UN SÖZÜ ÖZÜ BİRDİR’

Turgut Altınok, Keçiören’de müze açılışında gazetecilerin, mal varlığı ile ilgili kendisine yönelik iddialara ilişkin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, “600 dairenin Altınok adına tapusunu göstersinler istifa edeceğim” sözlerini hatırlatarak, “İstifa edecek misiniz?” sorusuna Turgut Altınok, şu karşılığı verdi:

“Turgut Altınok’un sözü bir özü birdir. Dün tamamen yalan, iftira, çamur… Niye ‘Turgut Altınok’ diye bir tapu çıkaramadı. Yalanını aslında orada ifşa etti. Bunların hepsinin tazminatlarını ödeyecekler. Hani Turgut Altınok adına 600 daire vardı, niye tapuyu çıkaramadı? Yalan söylüyorlar, siz de yalan üzerine bize soru soruyorsunuz. Ben değil, Yavaş istifa etmeli, söylediği yalanları, çamurları ispat etmediği için. Gidin Yavaş’a zerre onuru varsa onun istifa etmesi lazım. Eseri yok, projesi yok, hizmeti yok. Ankaralıya anlatacak bir şeyi yok. Neyini anlatacak, Altınok’un geçmişi belli. Belediye Başkanı olduktan sonra mal varlığı azalmış. Kendisi Londra’dan daire almış. Kızına şirket kurmuş. Şu an oturmuş olduğu ev 25 milyon. Hangi Belediye başkanı maaşıyla alınır.”

‘ÖZÜR DİLESİNLER’

Bir gazetecinin “Belgeleri gazeteciler açıkladı” sözleri üzerine Altınok, şöyle konuştu:

“Turgut Altınok diye bir belge var mıydı? Gördünüz mü bir tapu? Mal varlığını ben veriyorum, Turgut Altınok adına. Yine söylüyorum, muhatap kim, Turgut Altınok. Belediye Başkanı kim, Turgut Altınok. Dolayısıyla ‘Turgut Altınok adına varsa daire, getirin. İstifa etmeyen namert ve şerefsizdir ama bunu iddia edenler de ispat edemezse namert ve şerefsizdir’ dedim. Hem yalan söylüyorlar hem ispatlayamıyorlar. Hem attıkları çamurun, yalanın içerisinde boğuluyorlar. Turgut Altınok diye bir tapu yok Antalya’da. Onların istifa etmesi, özür dilemesi lazım. Zerre televizyoncularsa, zerre ahlakları edepleri varsa, ‘Yalan söyledik, sana çamur, iftara attık seçim arası, özür diliyoruz’ demeleri lazım.”

KPSS SORUSUNA DA LONDRA CEVABI

Mansur Yavaş’ın kendisine yönelik “İki çocuğu memur olurken KPSS’ye girip girmediğini açıklasın” sözleri sorulan Altınok, “Londra’da kızına kurduğu şirketin ortaklarını açıklasın. Londra’daki daireyi hangi parayla aldığını sorun?” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x